• Zajęcia terenowe z leśnikiem

•      23 września klasa 4 uczestniczyła w zajęciach terenowych z leśnikiem w lasku „Chełmek” opodal szkoły. Zajęcia z panem mgr inż. Jerzym Pustułką - pracownikiem Nadleśnictwa Stary Sącz zorganizowane zostało przez szkolne Koło Przyrodnicze, jako kontynuacja działań proekologicznych, po akcji „Sprzątania Świata”.

Podczas zajęć w lesie dzieci dowiedziały się o pracy leśnika, gospodarce i ochronie zasobów leśnych. Uczestnicy zajęć terenowych mierzyli wysokość drzewa profesjonalnym sprzętem, próbowali oszacować wiek drzewa oraz dowiedzieli się o zależnościach w lesie. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło poroże jelenia i sarny przywiezione przez pana leśnika.

Pracownik nadleśnictw opowiedział również o sposobach bezpiecznego poruszania się w lesie i specjalnych znakach informacyjnych na drzewach. Na zakończenie spotkania pan leśniczy przekazał wszystkim materiały edukacyjne i pamiątkowe smycze na klucze oraz paski odblaskowe na rękę.

Opiekun Szkolnego Koła Przyrodniczego

• Spektakl ekologiczny „W zielonej krainie Oz”

•     Dnia 17.09.2021r. uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu na spektakl ekologiczny pn. „W zielonej krainie Oz”, przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury. Najważniejszymi zagadnieniami przedstawienia była tematyka smogu, niskiej emisji, zmiany klimatyczne, a także segregacja odpadów i degradacja środowiska naturalnego. Spektakl miał charakter interaktywny. Widzowie brali czynny udział w przedstawieniu, odpowiadali na przygotowane pytania i łamigłówki, pomagając bohaterom.

Spektakl wywarł duże wrażenie wśród młodych widzów. Zachwycił śpiew, ruch i gest sceniczny aktorów.

• Iluzjonista w szkole

•     17 września 2021 roku odbył się w naszej szkole występ iluzjonisty.  Program spektaklu był pełen magii, nieustannie zaskakujący widzów. W trakcie pokazu uczniowie mieli również możliwość asystowania, a także otrzymania upominków w postaci balonowych zwierzątek.

• Spotkanie z policjantem

•   W dniu 14.09.2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z policjantem, który przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa podczas ruchu drogowego. Poruszył także zagadnienie cyberprzemocy, tłumacząc w jaki sposób można się przed tym niebezpieczeństwem ustrzec.